Email: kontakt@kolumnyaktywne.pl

Nadajnik Connect

3 lipca 2017

Nadajnik Connect to niezwykłe narzędzie dla każdego, kto chce budować własną, bezprzewodową sieć przesyłania dźwięku. Za jego pomocą można przesyłać sygnał do głośników lub tworzyć bardziej rozbudowaną strukturę multiroom. Można do niego podłączyć szereg urządzeń, od starego gramofonu aż po nowoczesny streamer. Nadajnik został wyposażony w szereg rodzajów złącz, które dają wielkie możliwości w czasie korzystania z niego. Można dzięki temu przesyłać dźwięk z dowolnego urządzenia do głośników z serii Focus XD oraz XEO.

Do korzystania z Connecta nie potrzebujemy żadnych kabli łączących go z głośnikami. Wystarczy podłączyć do niego dowolne urządzenie odtwarzające dźwięk, aby następnie przesłać za jego pomocą sygnał do aktywnych głośników i cieszyć się wysokiej jakości muzyką.

Connect może być również skonfigurowany z domową siecią Wi-Fi, co jeszcze bardziej zwiększa zakres jego zastosowań. Współpracuje z serwisem Spotify Connect. Urządzenie obsługuje również protokół Bluetooth, zapewniając przy tym bardzo wysoką jakość. Można dzięki temu streamować do niego dźwięk z dowolnego urządzenia, które posiada odpowiedni nadajnik – należą do tego między innymi smartfony i tablety. Dwa wejścia cyfrowe – optyczne i koaksjalne – są w stanie przyjmować sygnał w rozdzielczości 24 bit/192 kHz. W przypadku bezprzewodowej transmisji high – res rozdzielczość wynosi do 24 bit/96 kHz.

Korzystanie z nadajnika będzie jeszcze łatwiejsze dzięki specjalnej aplikacji Dynaudio Control. Jest ona przeznaczona zarówno dla nadajnika Connect jak i głośników z serii Focus XD oraz XEO. Oznacza to, że za pomocą jednego kontrolera można sterować funkcjami wszystkich tych urządzeń. Aplikacja daje szerokie możliwości jeśli chodzi o modyfikowanie pracy nadajnika oraz głośników. Poszczególnym źródłom sygnału można nadawać własne nazwy i szybko przełączać się między nimi. W przypadku systemu multiroom użytkownik może z łatwością wybierać poszczególne strefy i ustawiać głośność.


​SPECYFIKACJA TECHNICZNA CONNECT

      Wejście analogowe ​​       Aux (minijack) / Line (RCA)
      Wyjście analogowe | cyfrowe       BRAK 
      Wejście cyfrowe   optyczne, koaksjalne, USB, WiFi, Bluetooth
      Sygnał bezprzewodowy       do 24 bit / 96 kHz
      Maksymalny pobór mocy       8W
      Waga       0.2 kg
      Wymiary (SxWxG)      140 x 32 x 105 mm
      Częstotliwość transmisji      2.4 GHz (A), 5.2 GHz (B), 5.8 GHz (C)
      Zasilanie    zasilacz 100-240 V / min 2000 mA
  

REDAKCJA

WYJĄTKOWE GŁOŚNIKI DYNAUDIO

100% zadowolenia z odsłuchu

BEZPRZEWODOWE POŁĄCZENIE

sterowane za pomocą aplikacji

NIESKAZITELNY DŹWIĘK

wyjątkowy design

© Copyright kolumnyaktywne. All Rights Reserved.