Email: kontakt@kolumnyaktywne.pl

Głośnik Focus 20 XD

28 czerwca 2017

Aktywne monitory high – end Focus 20 XD to wszystko, czego mogą oczekiwać nawet najbardziej wymagający użytkownicy. Model został przygotowany przez firmę Dynaudio, jednego ze światowych liderów w branży monitorów podstawkowych. Osiągający moc 200 W Focus 20 XD jest potwierdzeniem tego, że ogromny szacunek oraz zaufanie jakim obdarzają tę firmę klienci są w stu procentach zasłużone.

W modelu zastosowano mid – woofer oraz kopułkę wysokotonową 28 mm, używaną zresztą we wszystkich modelach z serii Focus XD. Można uzyskać dzięki temu naprawdę potężny dźwięk, którego moglibyśmy oczekiwać jedynie od wielkich, profesjonalnych kolumn. Taka potęga jest jednak bardzo łatwa do kontrolowania i dopasowywania do własnych potrzeb.

Modele z serii Focus XD cieszą się wielką popularnością jako niezwykle uniwersalne i wszechstronne urządzenia. Same w sobie mogą one być całym systemem grającym; pozwalają na streaming sygnału dźwiękowego z dowolnego urządzenia. Zastosowane rozwiązania cyfrowe zapewniają jednocześnie zachowanie maksymalnej jakości przesyłanego sygnału. Sygnał audio jaki jest przesyłany do głośników nie zostaje ani trochę zmieniony aż do momentu jego odtworzenia. Tak duża czystość i dokładność jest tu możliwa do osiągnięcia zarówno przy przesyłaniu bezprzewodowym, jak i po kablu. Korzystanie z głośników jest zatem bardzo proste i przyjemne. Nie potrzebujemy do tego żadnych urządzeń, dodatkowych akcesoriów ani kabli. Wystarczy jeden nośnik zdolny do wysyłania sygnału.

Głośnik Focus XD 20

W modelach serii Focus XD zastosowano szereg złącz i możliwości regulowania poszczególnych parametrów. Sprawia to, że doskonale sprawdzają się one w dosłownie każdych warunkach – zawsze można je w stu procentach dopasować do własnych potrzeb. Modele posiadają dwa wyjścia oraz wejścia koaksjalne. Parametry brzmienia mogą być zmieniane za pomocą siedmiopunktowego korektora. Tak zaawansowana korekcja pozwala na dostosowanie dźwięku do dowolnych warunków.

Do głośników Focus 20 XD stworzono specjalne oprogramowanie, zapewniające łatwy dostęp do wszystkich ich funkcji oraz sprawne ich działanie. Jest ono oczywiście stale aktualizowane. Pracownicy firmy Dynaudio nieustannie pracują nad tym, aby maksymalnie wykorzystywać możliwości swoich urządzeń i zapewniać użytkownikom jeszcze lepsze doznania dźwiękowe. Przykładowo, w roku 2017 przygotowana została aktualizacja, dzięki której ścieżka sygnału w procesorze uległa znacznemu uproszczeniu. Wydaje się to być niewielką zmianą, ale w praktyce sprawiło to, że dźwięk stał się znacznie czystszy i klarowny. Do tego uzyskano spory zapas mocy, której procesor nie potrzebuje już po zmianach, i skierowano ją do innych elementów głośnika, usprawniając ich działanie. Zainstalowanie aktualizacji nie sprawia użytkownikowi żadnych problemów. Jednocześnie z każdą kolejną zmianą głośniki Focus XD stają się jeszcze lepszymi urządzeniami.

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie głośników Focus XD w swoim domu. W każdym przypadku można cieszyć się prostotą obsługi, doskonałą jakością i przede wszystkim czystym, klarownym dźwiękiem.


​SPECYFIKACJA TECHNICZNA FOCUS 20 XD

      Wejście analogowe ​​       1 x RCA (na kanał)
      Wejście | wyjście cyfrowe       1 x RCA | 1 x RCA (na kanał)
      Bezprzewodowy sygnał   do 24 bit | 96 kHz (z nadajnika Connect)
      Pasmo przenoszenia       39 Hz - 24 kHz
      Obudowa       Bass Reflect, tylny
      Zwrotnica       dwurożna, DSP
      Podział       4,2 kHz
      Mid-woofer      17 cm MSP
      Tweeter       28 mm, jedwab
      Moc wzmacniacza       2x 150 W
      Zasilanie       100 - 240V, 50/60 Hz
      Tryb czuwania | pobór mocy       < 0.5 W
      Max. pobór mocy       200 W
      Waga       8.65 kg 
      Wymiary (SxWxG)       198x 360 x 307 mm
      Wymiary z maskownicą (SxWxG)       198x 360 x 307 mm

REDAKCJA

WYJĄTKOWE GŁOŚNIKI DYNAUDIO

100% zadowolenia z odsłuchu

BEZPRZEWODOWE POŁĄCZENIE

sterowane za pomocą aplikacji

NIESKAZITELNY DŹWIĘK

wyjątkowy design

© Copyright kolumnyaktywne. All Rights Reserved.