Email: kontakt@kolumnyaktywne.pl

Głośniki Focus 30 XD

6 lipca 2017

Chcesz cieszyć się wysoką jakością dźwięku bez korzystania ze wzmacniacza, kabli oraz mnóstwa dodatkowych akcesoriów? Teraz to możliwe. Głośniki z serii Focus XD to prawdziwa rewolucja na rynku high – endowego sprzętu grającego.

Focus 30 XD to niewielkie głośniki podłogowe. Posiadają moc 450 W na każdym kanale. Zastosowano w nich autorskie rozwiązania producenta Dynaudio, które zapewniają im doskonałą jakość i niezawodność. Firmowy mid – woofer oraz kopułki wysokotonowe sprawiają, że jest to sprzęt najwyższej klasy.

Na każdy kanał w głośniku przypadają trzy osobne wzmacniacze, działające w oparciu o nowoczesne systemy cyfrowe. Systemy dokładnie kierują sygnałem do głośników w taki sposób, aby docierał on w idealnym momencie, dopasowanym do parametrów pracy danego głośnika. Sprawia to, że sygnał jest odtwarzany w taki sposób, jak założyli to twórcy i producenci muzyki jeszcze w studiu nagraniowym.

Modele należące do serii Focus XD posiadają tak wiele funkcji, że mogą być uważane za całkowicie niezależne systemy grające. Jednocześnie odznaczają się ogromną prostotą, o której można jedynie pomarzyć w przypadku innych, high – endowych modeli dostępnych na rynku. Sygnał do głośników może być przesyłany zarówno bezprzewodowo, jak i po kablu. W każdym przypadku będzie się on odznaczał maksymalną klarownością. Zostanie przesłany w dokładnie takiej postaci, w jakiej został zarejestrowany w czasie sesji nagraniowej – bez żadnych szumów i zniekształceń. Za tak wysoką jakość odpowiadają głównie zastosowane tu procesory DSP. Mogą one przetwarzać sygnał dźwiękowy w rozdzielczości 24 bit/192 kHz.

Zestaw głośnikików Focus XD

Każdy model należący do serii Focus XD posiada takie same złącza oraz opcje regulacji. Za regulowanie parametrów brzmienia odpowiada bardzo czuły, siedmiopunktowy korektor; pozwala on na dopasowanie pracy głośników do konkretnego pomieszczenia i panujących w nim warunków. Użytkownicy mogą również korzystać z wejść i wyjść koaksjalnych oraz analogowych wejść o regulowanej czułości.

Aby głośniki Focus XD działały w pełni sprawnie i pozwalały użytkownikom na wykorzystywanie wszystkich swoich możliwości, przygotowano dla nich specjalne oprogramowanie. Jest ono bardzo często aktualizowane, bowiem inżynierowie producenta Dynaudio stale pracują nad tym, aby ich produkt był jak najlepszy. Niektóre aktualizacje wprowadzają bardzo poważne zmiany i znacząco usprawniają pracę głośników. Na przykład, w roku 2017 wypuszczono aktualizację, która uprościła w procesorze ścieżkę sygnału. Dźwięk stał się dzięki temu bardziej klarowny, zaś z głośników wydobyto jeszcze większą moc. Zapas mocy obliczeniowej który przestał być potrzebny w procesorze skierowano natomiast do innych elementów głośnika.

Focusy XD to nie tylko wysoka jakość i prostota, ale również uniwersalność. Głośniki te mogą być wykorzystywane na różne sposoby, zarówno jako elementy większych systemów jak i pojedyncze źródła dźwięku. Współpracują również z najróżniejszymi urządzeniami do przesyłania sygnału, od starych megafonów, przez odtwarzacze CD aż po nowoczesne smartfony i tablety.


​SPECYFIKACJA TECHNICZNA FOCUS 30 XD

      Wejście analogowe ​​       1 x RCA (na kanał)
      Wejście | wyjście cyfrowe       1 x RCA | 1 x RCA (na kanał)
      Bezprzewodowy sygnał   do 24 bit | 96 kHz (z nadajnika Connect)
      Pasmo przenoszenia       29 Hz - 24 kHz
      Obudowa       Bass Reflect, tylny
      Zwrotnica       dwurożna, DSP
      Podział       300 kHz, 4 kHz
      Mid-woofer      17 cm MSP
      Średniotonowy      17 cm MSP
      Tweeter       28 mm, jedwab
      Moc wzmacniacza       3x 150 W
      Zasilanie       100 - 240V, 50/60 Hz
      Tryb czuwania | pobór mocy       < 0.5 W
      Max. pobór mocy       200 W
      Waga       18.5 kg 
      Wymiary (SxWxG)       198 x 980 x 307 mm
      Wymiary z maskownicą (SxWxG)       256 x 998 x 328 mm

REDAKCJA

WYJĄTKOWE GŁOŚNIKI DYNAUDIO

100% zadowolenia z odsłuchu

BEZPRZEWODOWE POŁĄCZENIE

sterowane za pomocą aplikacji

NIESKAZITELNY DŹWIĘK

wyjątkowy design

© Copyright kolumnyaktywne. All Rights Reserved.