Email: kontakt@kolumnyaktywne.pl

Urządzenie Focus 60 XD

5 lipca 2017

Urządzenie Focus 60 XD jest przeznaczone dla każdej osoby, która poszukuje najwyższej klasy dźwięku oraz bezkompromisowej jakości odtwarzanej muzyki. Stanowi ono wzorzec dla innych high-endowych głośników.

Focus 60 XD charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. W ich skład wchodzą dwa osiemnastocentymetrowe woofery o dużych możliwościach wychylenia membrany, które zostały połączone z czternastocentymetrowym głośnikiem średniotonowym oraz jedwabnym tweeterem 28 mm. Materiały wykorzystane do produkcji urządzenia są jak najwyższej klasy, dzięki czemu bez wątpienia mogą zapewnić harmonię mocy, wydajności oraz jakości, co pozwala oddać w pełni wszystkie emocje odtwarzanego dźwięku.

System przekazywania cyfrowego sygnału audio pozwolił na pozbycie się zbędnego okablowania, zachowując przy tym jak najwyższą, bezstratną jakość pliku wyjściowego. Urządzenie nie wymaga również używania zewnętrznych wzmacniaczy oraz innych urządzeń. Zastosowano wysokiej klasy procesory DSP, które są w stanie przetwarzać otrzymany sygnał audio w pełnej rozdzielczości dźwięku.

Seria Focus XD zawiera urządzenia, które stanowią kompletny system grający. Łączy ona ze sobą prostotę z zaawansowaną technologią, co zapewnia możliwość bezprzewodowego przesyłania muzyki z dowolnego źródła w najwyższej możliwej rozdzielczości.

Każdy model tej serii również wyposażony został w takie same złącza oraz opcje regulacji. Dzięki temu można dopasować urządzenie do każdych niemal warunków. Użytkownik może korzystać z siedmiopunktowego korektora brzmienia, wejść analogowych z regulacją czułości, a także koaksjalnych złącz wejścia i wyjścia. Pozwala to na ustawienie brzmienia głośników w oparciu o ich pozycję i umiejscowienie.

Producenci urządzeń z serii Focus XD gwarantują długotrwałe wsparcie oraz możliwość aktualizacji oprogramowania. Ostatnia z nich nastąpiła już w 2017 roku, kiedy to inżynierowie znacznie poprawili ścieżkę sygnału w procesorze, co odbiło się na lepszej klarowności brzmienia. Pozwoliło to również na poprawę mocy głośników, bez jednoczesnego dodania oznak kompresji. Wsparcie producenta oznacza, że nasze urządzenie będzie aktualne nawet wiele lat po zakupie, dzięki czemu mamy pewność, że nie ominą nas jakieś niezwykle istotne zmiany w oprogramowaniu.

Zastosowany nadajnik Dynaudio Connect pozwolił na zastosowanie wejść optycznego, analogowego, koaksjalnego, stereofonicznego RCA i 3.5 mm minijack. Dodatkowym atutem na pewno będzie również złącze mini-USB. Urządzenie pozawala również na odbiór sygnału Bluetooth, a także połączenia z siecią wi-fi, dzięki czemu można korzystać z zawartości urządzeń typu DLNA oraz z serwisu Spotify Connect.

Focusy XD mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Może to być zarówno zastosowanie w posiadanym obecnie systemie grającym, użycie do zbudowania multiroomu, a także do podłączenia do telewizora. Wielofunkcyjność tego urządzenia, połączona z wysokiej klasy brzmieniem, bezkompromisową jakością wykonania oraz brakiem konieczności stosowania kabli sprawiają, że jest ono przeznaczone dla osób, które nade wszystko cenią sobie wygodę i komfort użytkowania.

 


​SPECYFIKACJA TECHNICZNA FOCUS 60 XD

      Wejście analogowe ​​       1 x RCA (na kanał)
      Wejście | wyjście cyfrowe       1 x RCA | 1 x RCA (na kanał)
      Bezprzewodowy sygnał   do 24 bit | 96 kHz (z nadajnika Connect)
      Pasmo przenoszenia       18 Hz - 24 kHz
      Obudowa      zamknięta
      Zwrotnica       trójdrożna, DSP
      Podział       285 Hz, 4.6 kHz
      Woofer      2 x 18 cm MSP
      Średniotonowy       14 cm MSP
      Tweeter       28 mm, jedwab
      Moc wzmacniacza       4 x 150 W
      Zasilanie       100 - 240V, 50/60 Hz
      Tryb czuwania | pobór mocy       < 0.5 W
      Max. pobór mocy      200 W
      Waga      27 kg
      Wymiary (SxWxG)      213x 1095 x 337 mm
      Wymiary z maskownicą (SxWxG)      271 x 11223 x 358 mm

REDAKCJA

WYJĄTKOWE GŁOŚNIKI DYNAUDIO

100% zadowolenia z odsłuchu

BEZPRZEWODOWE POŁĄCZENIE

sterowane za pomocą aplikacji

NIESKAZITELNY DŹWIĘK

wyjątkowy design

© Copyright kolumnyaktywne. All Rights Reserved.