Email: kontakt@kolumnyaktywne.pl

Głośniki Focus XD

10 lipca 2017

Focus XD to system grający zapewniający najwyższą jakość dźwięku, podobną do drogich, high – endowych rozwiązań. Oferuje jednak równocześnie o wiele większą prostotę i łatwość użytkowania.

Dzięki aktywnym głośnikom Focus XD można streamować muzykę, korzystając przy tym z dowolnego źródła. Wszystko może odbywać się również bezprzewodowo, bez niepotrzebnych kabli. Sygnał zawsze przesyłany będzie w bardzo wysokiej jakości.

Aby cieszyć się wysokiej jakości muzyką, nie potrzebujemy już kabli, wzmacniaczy ani żadnych dodatkowych akcesoriów. Wystarczy urządzenie będące nośnikiem muzyki, które prześle sygnał do głośników. Sygnał będzie przesłany w idealnym stanie, bez żadnych zmian "po drodze" ani jakichkolwiek ubytków w jakości.

Przy tworzeniu aktywnych głośników Focus XD projektantom przyświecał jeden, główny cel. Chcieli sprawić, aby przesyłany sygnał przez jak najdłuższy czas w całym procesie przesyłania go pozostawał niezmieniony. Projektanci firmy Dynaudio wywiązali się z tego zadania perfekcyjnie, tworząc produkt zdolny do spełniania potrzeb najbardziej wymagających użytkowników.

Każdy głośnik należący do serii Focus XD posiada własny wzmacniacz cyfrowy. Innym ważnym elementem są doskonałej jakości procesory DPS, które pozwalają na przetwarzanie sygnału dźwiękowego w bardzo wysokiej rozdzielczości. Niezależnie od tego, który model z serii Focus XD wybierze użytkownik, zawsze otrzymuje taki sam zestaw złączy. Sprawia to, że doskonale sprawdzają się one w dosłownie każdych warunkach. Do dyspozycji użytkownika oddano wejścia i wyjścia koaksjalne oraz wejścia analogowe z regulacją czułości. Głośniki można umieścić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu i zawsze cieszyć się najwyższą jakością dźwięku. Inteligentny system za pomocą siedmiopunktowego korektora dopasuje wszystkie parametry do konkretnych warunków.

Głośniki Focus XD

Głośniki Focus XD korzystają ze specjalnego, dedykowanego dla nich oprogramowania. Jest ono stale optymalizowane, zaś aktualizacje pojawiają się bardzo często; inżynierowie Dynaudio nieustannie pracują nad tym, aby zapewnić swoim użytkownikom jak najlepszą jakość oraz funkcjonalność. Na przykład, w aktualizacjach wypuszczonych w samym tylko 2017 roku dokonano uproszczenia ścieżki audio w procesorze; zmieniły się również projekty stosowanych tu filtrów. Tak niewielkie z pozoru zmiany pozwoliły na dodatkowe zwiększenie jakości i czystości odtwarzanego dźwięku. Głośniki mogą dzięki temu uzyskiwać również wyższą moc bez jakichkolwiek strat w jakości. Ponieważ po tych zmianach procesor został znacznie odciążony, głośniki zyskały spory zapas mocy. Skierowano go do regulatora basu, zapewniając mu dodatkową moc obliczeniową. W głośnikach można również z łatwością skorzystać z funkcji która dostosowuje parametry odtwarzanego dźwięku do konkretnych warunków.

Focus XD to głośniki niezwykle wydajne i przy tym uniwersalne. Mogą stanowić niezależne źródło dźwięku jak i element większego, domowego zestawu grającego. Niezależnie od zastosowania, zawsze oferują wysoką jakość dźwięku i niezawodność.

REDAKCJA

WYJĄTKOWE GŁOŚNIKI DYNAUDIO

100% zadowolenia z odsłuchu

BEZPRZEWODOWE POŁĄCZENIE

sterowane za pomocą aplikacji

NIESKAZITELNY DŹWIĘK

wyjątkowy design

© Copyright kolumnyaktywne. All Rights Reserved.