Email: kontakt@kolumnyaktywne.pl

Głośniki XEO 2

4 lipca 2017

XEO 2 to niewielkie, aktywne głośniki wysokiej jakości przeznaczony dla wymagających użytkowników. Łączą się bezprzewodowo z siecią Bluetooth, dzięki czemu można na nich odtwarzać muzykę z dowolnych nośników. Posiadają również wejścia przewodowe: jedno optyczne i drugie analogowe stereo.

Do głośników dołączony jest analogowy pilot, służący do sterowania wszystkimi funkcjami. Można to robić również za pomocą przycisków umieszczonych na obudowie głośnika.

Dzięki zastosowaniu nadajnika bezprzewodowego Connect głośniki mogą być podłączone do wielu różnych źródeł. Wysoka o wysokiej rozdzielczości streamowana bezprzewodowo, źródła podłączane przez kabel USB, streamowanie z serwisu Spotify Connect czy z urządzeń DLNA albo konfiguracji głośników multiroom to tylko niektóre z licznych możliwości tego modelu.

Z modelu zastosowano też specjalne procesory cyfrowe, które znacznie ułatwiają korzystanie z głośników. Dzięki nim można je bowiem ustawić w dowolnym miejscu pokoju i zawsze cieszyć się muzyką o wysokiej jakości. Można je stawiać na dowolnych meblach czy podstawkach, a także zawieszać na ścianie za pomocą dedykowanych do nich uchwytów. Głośniki same dostosują parametry odtwarzanego dźwięku do miejsca i otoczenia w jakim się znajdują, zapewniając w ten sposób najwyższą jakość muzyki.

XEO 2 głośniki

W głośnikach XEO 2 znajduje się też jedwabny tweeter (28 mm) oraz głośnik nisko – średniotonowy (14 cm). Wszystko umieszczone jest na panelu wykonanym z aluminium, materiału gwarantującego maksymalną wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Cała konstrukcja została zaprojektowana nie tylko po to, aby zapewniać użytkownikowi wygodę. Producent postarał się też, aby kształt i sposób wykonania głośników jak najbardziej minimalizowały niechciane drgania powierzchni. Jest to bardzo ważne, bowiem takie czynniki mogą bardzo poważnie zaburzyć wysoką jakość odtwarzanych dźwięków.

Zastosowanie cyfrowych rozwiązań sprawia, że głośniki XEO 2 pokazują znacznie większego pazura, niż moglibyśmy się spodziewać sądząc po ich wyglądzie. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka jakość odtwarzania niższych częstotliwości. Dotychczas wydawało się, że osiągnięcie takich efektów jest możliwe jedynie z potężnymi kolumnami. Głośniki XEO 2 pokazują, że wcale nie musi tak być.

Głośniki są stale ulepszane, choć nie trzeba w nich wymieniać żadnych części, aby móc korzystać z ich nowych możliwości. Nieustannie aktualizowane jest przede wszystkim oprogramowanie do tego modelu. Samo pobieranie oraz instalowanie aktualizacji do głośników jest bardzo łatwe i szybkie.


​SPECYFIKACJA TECHNICZNA XEO 2

      Wejście analogowe ​​       Mini - Jack, RCA stereo
      Wejście | wyjście cyfrowe       Toslink
      Bezprzewodowy sygnał       24 bit | 96 kHz 
      Pasmo przenoszenia       40 Hz - 24 kHz
      Obudowa       Bass Reflect
      Zwrotnica       dwurożna, DSP
      Podział       3.1 kHz
      Nachylwnie filtrów      4 rząd
      Średniotonowy       14 cm MSP
      Tweeter       28 mm, jedwab
      Moc wzmacniacza       2 x 65 W
      Zasilanie       100 - 240V, 50/60 Hz
      Tryb czuwania | pobór mocy       < 0.5 W
      Max. pobór mocy      100 W
      Waga      4 kg
      Wymiary (SxWxG)      175x 255 x 154 mm
      Wymiary z maskownicą (SxWxG)      173 x 255 x 164 mm

REDAKCJA

WYJĄTKOWE GŁOŚNIKI DYNAUDIO

100% zadowolenia z odsłuchu

BEZPRZEWODOWE POŁĄCZENIE

sterowane za pomocą aplikacji

NIESKAZITELNY DŹWIĘK

wyjątkowy design

© Copyright kolumnyaktywne. All Rights Reserved.